Küçücük bir seyyar tablada başladı bizim hikâyemiz… 1960 yılında atılan o ilk adım, bugün yarım asırlık bir başarı öyküsüne dönüştü.

Başarılı olmak güzeldir fakat sevdiğin işi yaparak başarmanın verdiği tat, bir başka güzeldir. Seyyar tablasında halka tatlı satarak, sokaklarda dolaşırdı Mehmet Usta. Üretmek, insanları mutlu eden tatlar hazırlamak ve onların yüzlerinde bir gülümsemeye sebep olmak mutlu ederdi onu. Bu yüzden çok sevdiği tablasını bırakarak, daha büyük hayallerin peşinden bir yolculuğa çıkmaya karar verdi.

Adana, Karafatma semtindeki bir baklava salonunda kalfa olarak işe girdi Mehmet Usta. Kısa sürede daha fazla şey öğrendi, daha fazla lezzet üretti ve sonunda bu baklava salonunu devraldı.

Mehmet Usta bulunduğu semtte Köse lakabıyla tanınırdı. Herkes onu da, yaptığı tatlıları da çok severdi. Bu yüzden devraldığı salona da Köse ismini verdi. O gün büyük bir markanın temelleri atılmış oldu.

Mehmet Usta çocuklarını da kendisi gibi yetiştirdi. Üretmenin verdiği mutluluğu ve işine duyduğu tutkuyu onlara da aktardı. İşinin tüm inceliklerini özenle öğretti çocuklarına ve onların da desteği ile daha fazla insana ulaştı. Köse markası Türkiye’nin dört bir yanına uzanmaya başlamıştı.

Adana’da doğup, kocaman bir marka haline gelmişti Köse. Kültürüyle, insanlarıyla, sıcaklığıyla bu şehir hem ilham hem de destek olmuştu bu hikâyeye. Bu şehre bir vefa borcumuz var diye düşündü çocuklar. 1990 yılına geldiğimizde Köse Özel olarak da bilinen Adana Baklavası’ nı ortaya çıkardılar. Diğer baklava çeşitlerinden biraz daha farklı olan Adana Baklavası, Köse markasının büyümesini daha da hızlandırdı. Bu özel lezzet herkes tarafından çok sevilirken, Adana bir kez daha ilam kaynağı oldu bu hikâyede.

2005 yılında limitet şirket olan Köse, 2006 yılında Hayal Park Şubesi’ni açtı. 2008 yılında ise 3250 m2’lik imalathanesi ile üretimlerine devam ediyordu.

Üretmek, bir tutkudur bazılarımız için. Bu hikâye de bu tutkuyla başlayıp, onunla devam ediyordu. Gün geçtikçe büyüyen Köse markası zamanla ürün çeşitliliğini de arttırdı. Şerbetli tatlıların yanında su böreği, kuru pasta ile yaş pasta çeşitleri ve dondurma da Köse lezzet ailesinin çok sevilen birer parçası oldu.

Seyyar tabladan sınırları aşıp, dünyaya açılan bu hikâyede, Köse herkes tarafından bilinen, sevilen lezzetleri ile saygın ve öncü bir marka haline geldi. 2009 yılında franchise verilmeye başlanırken, yeni şube sayıları da hızla arttı.

Bugün üretim kısımları ve şubeler de dâhil toplam 12.500 metrekarelik bir alanda ve Türkiye’nin farklı lokasyonlarında olmak üzere toplamda 35 şube ile hizmetlerine devam etmektedir.

İlk Günkü Heyecan, Yarım Asırlık Tecrübe ve Üretme Tutkusuyla                                                              

                                                    Türkiye’yi Tatlandırmaya Devam…

Bu site Medicom E-Ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.